تجهیزات Outdoor زیرساخت فیبر نوری

تجهیزات outdoor زیرساخت جهت سهولت در کابل کشی و مدیریت کابل های فیبر نوری بکار گرفته می شود. از این تجهیزات به منظور کابل کشی منظم، کاهش هزینه کابل کشی، محافظت از زیرساخت در برابر عوامل مختلف محیطی و ترمیم و نگهداری آسان تر از خطوط شبکه های فیبر نوری استفاده می شود.

تجهیزات زیر ساخت فیبر نوری شامل حوضچه مخابراتی، لوله کاروگیت سابداکت دار و ... می گردد.هر کدام از آنها دارای مدل های مختلف با مشخصات گوناگون هستند که بسته به نیاز های گوناگون پروژه از مدل های مختلف آنها می توان استفاده کرد.

حوضچه های مخابراتی

حوضچه مخابراتی فضایی را ایجاد می کند که از طریق آن می توان ارتباط کابل های outdoor خاکی و داکتی را آرایش و مدیریت کرد. این حوضچه ها طوری طراحی و ساخته شده اند که علاوه بر محافظت از زیرساخت های فیبر نوری در برابر عوامل گوناگون محیطی، فضایی را ایجاد می کند که تقسیم، جهت دهی و انجام اتصالات در شبکه فیبر نوری را به سهولت امکان پذیر می کند. حوضچه مخابراتی محل قرار گرفتن مفصل است و در این مکان می توان برای مشترکین مناطق مختلف شهری زیرساخت لازم جهت ایجاد ارتباط را فراهم کرد.

انواع حوضچه

لوله کاروگیت سابداکت دار

لوله کاروگیت سابداکت دار

مشخصات کلی

لوله های کاروگیت سابداکت دار دارای انعطاف پذیری زیادی است. سابدایک های رنگی موجود آن را مناسب کابل کشی زیر ساخت فیبر نوری در شبکه FTTX کرده است. این سابداک ها طوری طراحی شده است که نه تنها ردیابی، دسته بندی و اجرای کابل کشی را بسیار آسان کرده است بلکه از ورود حیوانات موذی به داخل لوله نیز جلوگیری می کند.

هندهول

هندهول | هندهول کابل کشی

هندهول یک محفظه استوانه ای شکل با قطر کمتر از 1 متر است و معمولاً از جنس پلاستیک ساخته می شود. کناره های هندهول دارای سوراخ هایی شبیه لوله است که از آن به عنوان ورودی و خروجی کابل بعد از انجام آرایش های لازم استفاده می گردد. در شبکه فیبر نوری از هندهول ها زمانی استفاده می گردد که باید روی کابل های outdoor به منظور ادامه مسیر در جهت های مختلف آرایش دوباره ای انجام گیرد.

مفصل لوله COD

مفصل لوله COD | مفضل لوله کاروگیت

مفصل لوله های کاروگیت COD از تجهیزات زیرساخت فیبرنوری میباشد که برای اتصال لوله های COD به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین جهت آببندی لوله ها داخل حوضچه ها نیز مورد استفاده هستند

گلند کابل

گلند کابل

مشخصات کلی

گلند کابل، وسیله‌ای است که برای برای فیکس و ثابت نگه داشتن کابل‌ها در قسمت‌های ورودی پچ پنل ، رک و انواع باکس ها استفاده می‌شوند. این گلندها به صورت پلاستیکی فلزی و پلیمری در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و انتخاب گلند مناسب بر اساس سطح مقطع کابل مورد نظر صورت می‌پذیرد. هدف اصلی استفاده از گلند در اتصال کابل و جعبه تقسیم، ایجاد ایمنی کامل برای کابل و اتصالات در مقابل لرزش و نیروهای خارجی است تا از آسیب و پارگی آن‌ها جلوگیری شود.

بلاگ

دسترسی سریع

اطلاعات تماس

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان - خیابان توسعه - توسعه 5 - نبش فرعی کارگر - مجتمع تولید کابل فیبر نوری نیرا
تلفن : 36160000-025

© Copyright 2022 - Nira . All rights reserved.

Search