درباره نیرا

"اولین تولید کننده نسل جدید کابل فیبر نوری در ایران"

با ورود تکنولوژی فیبر نوری به کشورمان و جایگزینی تدریجی آن با زیرساخت مس، بر آن شدیم تا با نام * نیرا * وارد عرصه ی تولید انواع کابل فیبر نوری و دیگر تجهیزات مربوط به آن شویم. در این راستا کارخانه ای با مساحت 10000 متر مربع واقع در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان احداث کردیم که ما را قادر می سازد تا بخش قابل توجهی از نیاز های کشور در زمینه زیرساخت های فیبر نوری را تامین کنیم.

احداث این کارخانه علاوه بر تولید بخش عمده ای از محصولات مربوط به تکنولوژی فیبر نوری در کشور و کاهش واردات کالاهای مرتبط، موجب اشتغال زایی نیروهای متخصص ایرانی و به ویژه بومی نیز خواهد شد.

این کارخانه دارای دپارتمان تولید (شامل انواع کابل و اکسسوری های فیبر نوری) و دپارتمان آزمایش (دارای آزمایشگاه مجهز) جهت تست مواد اولیه و محصول نهایی می باشد.

چشم انداز

با احداث کارخانه ی کابل و تجهیزات فیبر نوری قصد آن را داریم تا با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب، استفاده از مواد اولیه ی مرغوب و همچنین رعایت استانداردهای مخابرات و استانداردهای بین المللی بخش عمده ای از نیاز داخلی کشور را در عرصه ی تکنولوژی و زیرساخت فیبر نوری تامین کنیم. به دلیل گستردگی و تنوع محصولات فیبر نوری، این کارخانه با استعانت از خداوند متعال امکان تولید تمامی مدل های کابل فیبر نوری را فراهم آورده است.

ارزش های کارخانه نیرا

کارخانه تولید فیبر نوری "نیرا" در ایران یکی از مجهز ترین کارخانه هایی است که در چند سال گذشته افتتاح شده است. مدیران این کارخانه به منظور کوتاه کردن زمان چرخه تولید و ارائه محصول با کیفیت به مشتریان خود سعی کرده اند تمامی امکانات مورد نیاز را در داخل محوطه کارخانه در نظر بگیرند.

کارخانه "نیرا" علاوه بر دپارتمان تولید دارای دپارتمان هایی همچون دپارتمان آزمایشگاهی مجهز، دپارتمان تولید انواع بسته بندی و دپارتمان اقامتی است که کمتر کارخانه ای در کشور دارای این امکانات هستند.

دپارتمان تولید

دپارتمان تولید کارخانه نیرا با راه اندازی خطوط تولید انواع کابل های فیبر نوری توانایی تولید کابل های زیر را دارا می باشد:

• تولید انواع کابل های indoor
• تولید کابل های FTTH drop cable با ساپورت و بدون ساپورت
• تولید انواع کابل های 900 و 600 میکرون
• تولید انواع کابل های simplex و duplex
• تولید انواع کانکتورهای فیبر نوری (FC,LC وSC)
• تولید کابل های اکسسوری (پچ کورد و پیگتیل)

همچنین کارخانه نیرا توانایی ارائه اجزای مورد نیاز برای تولید کانکتور را به تولید کنندگان کانکتور فیبر نوری دارا می باشد.

دپارتمان آزمایشگاهی مجهز

در این بخش کارخانه نیرا دارای سه آزمایشگاه پلیمر، کابل و اپتیک است. این آزمایشگاها در کنار واحد تولیدی قرار دارد و کابل و مواد اولیه تولید به صورت منظم مورد آزمایش دقیق قرار خواهند گرفت و نتیجه این آزمایشات نیز قابل ارائه به مشتریان محترم خواهد بود.

View the embedded image gallery online at:
http://www.niraprod.com/aboutus#sigProIdb020929d61

آزمایشگاه پلیمر

این آزمایشگاه تمامی تجهیزات لازم جهت انجام آزمون های کششی، میزان سختی، تعیین درصد دوده، میزان گازهای اسیدی و ... را طبق استانداردهای بین المللی دارا می باشد.

View the embedded image gallery online at:
http://www.niraprod.com/aboutus#sigProIdf4fb8c94ee

آزمایشگاه مکانیکال و کابل فیبر نوری

در این بخش از آزمایشگاه حدود 12 آزمایش مختلف روی کابل انجام می پذیرد. آزمایش هایی همچون تعیین عملکرد کششی کابل، ضربه روی کابل و ... از جمله این آزمایش ها است که تمام آنها بر اساس استانداردهای جهانی انجام می گیرد.

View the embedded image gallery online at:
http://www.niraprod.com/aboutus#sigProId975043a9c9

آزمایشگاه اپتیک

در این آزمایشگاه متخصصین ما کابل های تولید شده را با آزمایش های مختلف از جمله میزان تضعیف، تعیین توان خروجی و نقطه آسیب مورد ارزیابی قرار می دهند. تمام آزمایشات با استانداردها و معیار های بین المللی مطابقت دارد. این استانداردها را می توانید در بخش آزمایشگاه مشاهده کنید.

دپارتمان بسته بندی

یکی از اهدافی که این کارخانه دنبال می کند کاهش فاصله زمانی سفارش محصول تا تحویل کالا و همچنین ارسال کالا با بسته بندی و بارگیری استاندارد می باشد. به همین منظور تلاش شده است در کنار راه اندازی خط تولید برخی ملزومات تولید کابل نیز مانند انواع بسته بندی ها، قرقره فلزی و چوبی و... در داخل کارخانه تولید گرد. این واحد در کنار واحد حمل و نقل تلاش دارد سفارشات را بسته نوع مسیر (مسیر صاراتی یا حمل داخل کشور) و نوع سفارش طبق یک استاندارد مناسب بسته بندی و بار گیری کرده به طوری که مشتریان از دریافت سالم کالای خریداری شده مطمئن می سازد.

بخش اقامتی

در خرید کالای حساسی همچون کابل فیبر نوری مطمئن شدن از کیفیت کالای تولید شده از اهمیت خاصی برخوردار است. به طوری که بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند در روند تولید و موادی که در آن استفاده می گردد را مشاهده و ارزیابی ارزیابی کنند و از اصالت آنها مطمئن گردند. این روند مخصوصاً در صادرات کالا اتفاق معولی است که در روابط بین خریدار و فروشنده وجود دارد.

کارخانه نیرا جهت رفاه حال بازرسان و نمایندگان محترم شرکت های خریدار که جهت بازدید از روند تهیه محصول به کارخانه مراجعه می کنند مجتمع اقامتی با امکانات مناسبی را در نظر گرفته است.

بلاگ

دسترسی سریع

اطلاعات تماس

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان - خیابان توسعه - توسعه 5 - نبش فرعی کارگر - کارخانه تولید کابل فیبر نوری نیرا
تلفن دفتر مرکزی 73065111-021

Search